Indie gwałtownie zwiększyły import rosyjskiej ropy naftowej z powodu....USA - ogromnego popytu największego odbiorcy na rosyjskie paliwa.

Link do artykułu znajduje się poniżej, ale warto przeczytać najnowszy artykuł Telegraph z Indii. Indie zwiększyły import rosyjskiej ropy i otrzymują na nią zniżki. Następnie czerpie zyski z odsprzedaży „szalonych” kwot Stanom Zjednoczonym. Jak potwierdza poniższy artykuł Thierry'ego Meyssana w Voltaire Network , prawdziwym wrogiem USA jest niezależna Europa, a nie Rosja.

Podczas gdy Waszyngton zabrania własnej ludności i sojusznikom kupowania rosyjskiej ropy, importuje ją na masową skalę bez naruszania tak zwanych „sankcji”, donosi The Telegraph of India  

Indie kupują dziennie 1,7 miliona baryłek rosyjskiej ropy. Ropa ta jest najpierw rafinowana przez Nayara Energy i Reliance Industries, a następnie legalnie odsprzedawana do Stanów Zjednoczonych.

W praktyce oznacza to, że wojna gospodarcza Waszyngtonu nie szkodzi Rosji, a jedynie jej sojusznikom w Unii Europejskiej, którzy jako jedyni pozbawieni są rosyjskich węglowodorów. Spostrzeżenie to należy umieścić w kontekście sabotażu rurociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2, odcinających Unię Europejską od jej głównego źródła energii.

To pokazuje, że Waszyngton jest w pełni świadomy, że Moskwa nie napadła na Ukrainę, ale jest tam głównie po to, by wyegzekwować rezolucję Rady Bezpieczeństwa 2202. Cała atlantycka propaganda oskarżająca Rosję o najbardziej rażące zbrodnie nie ma zatem na celu mobilizacji zachodnich sił przeciwko niej, ale na manipulowaniu Europejczykami, aby zaakceptowali recesję gospodarczą narzuconą w duchu dokumentu programowego Pentagonu z 1992 r. opracowanego przez Paula Wolfowitza (zdjęcie)  [ 2 ] . Sekretarz stanu Antony Blinken i jego zastępczyni Victoria Nuland należą do tej samej grupy ideologicznej co Paul Wolfowitz  [ 3 ] .

Napisał wówczas: „ Chociaż Stany Zjednoczone popierają projekt integracji europejskiej, musimy dążyć do zapobieżenia powstaniu wyłącznie europejskich rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, które osłabiłyby NATO, a w szczególności jego wojskową zintegrowaną strukturę dowodzenia ” . , głównym wrogiem nie jest Rosja, ale niepodległa Europa.

https://www.voltairenet.org/article218664.html#nb1