Dużo lepszy wzrok - nawet kompletna rezygnacja z okularów


Witamina A

Pomaga  odżywić i wzmocnić siatkówkę, co może pomóc w zapobieganiu jej odwarstwienia. Ta witamina ma właściwości przeciwutleniające, które mogą zapobiegać utlenianiu i późniejszemu rozpadowi komórek siatkówki. Pokarmy takie jak marchew, dynia i kantalupa zawierają witaminę A, a także pełne mleko, wątrobę wołową i wątróbkę drobiową.
Witamina C
Witamina C wspomaga naczynia krwionośne oka, w tym naczynia siatkówki, a także ma korzystne właściwości przeciwutleniające dla zdrowia siatkówki. Owoce cytrusowe, takie jak pomarańcze i grejpfruty, zawierają witaminę C, a inne pokarmy to szpinak, pomidory i banany.
Witamina E
Witamina E to kolejna witamina przeciwutleniająca. Ten składnik odżywczy pomaga zapewnić zdrowe błony komórek w całym ciele i siatkówce. Witaminę E można znaleźć w wielu nasionach i orzechach, takich jak nasiona słonecznika, orzeszki ziemne i migdały. Inne pokarmy, takie jak słodkie ziemniaki, również zawierają pewną ilość witaminy E.

Ja po prostu zacząłem codziennie pić olej z wątroby dorsza ( można kupić na Allegro, zawiera sporo  wit A. E, i kwasy omega 3) i znacznie poprawiła mi się ostrość widzenia już po 2 tygodniach.

Drugim specyfikiem, który poprawia ostrość widzenia o zmroku jest tauryna w kroplach do oczu, po 30 dniach zakraplania widać dużo lepiej nawet przy  bardzo słabym świetle.Wykład Huberta Czerniaka na temat tauryny ( 4 minuta o zbawiennym działaniu tauryny na siatkówkę oka)

https://youtu.be/Co83ZVIOH8o